Nie musisz posiadać żadnych umiejętności żeglarskich. Wszystkiego dowiesz się na miejscu, a doświadczony sternik poprowadzi jacht oraz pokieruję niezbędnymi czynnościami załogi. Dla chętnych możliwość szkolenia żeglarskiego.

Jeżeli posiadasz umiejętności żeglarskie, możesz do woli sterować jachtem oraz manewrować w porcie pod okiem kapitana doskonaląc swoje umiejętności. Dla chętnych opinie z rejsu honorowane przez Polski Związek Żeglarski.

Organizacja.

Rejs zaczyna się i kończy w Atenach. Pierwszego dnia, zaokrętowanie od godziny 18-tej oraz szkolenie z zakresu bezpieczeństwa oraz obsługi jachtu. Wypływamy zwykle następnego dnia. Ostatniego dnia rejsu wyokrętowanie do godziny 10-tej. 

Trasa rejsu wiedzie po wodach i wyspach zatoki Sarońskiej oraz półwyspu Peloponeskiego.  Ostateczna trasa rejsu jest zależna od warunków pogodowych oraz preferencji załogi. Możemy robić krótkie, 3-4 godzinne przebiegi poświęcając więcej czasu na wypoczynek, ale również dłuższe, 8-10 godzinne, a nawet nocne przeloty. Jesteśmy elastyczni i w miarę możliwości pogodowych możemy dowolnie dostosować trasę i organizację czasu.

Każdego dnia znajdziemy czas na wypoczynek, kąpiel podczas postoju na kotwicy w zatoce lub na plaży, zwiedzanie oraz czas wolny. Zwykle co drugi dzień staniemy na kotwicy i co drugi w porcie, gdzie uzupełnimy wodę i zapasy. 

Załoga bierze czynny udział w niezbędnych czynnościach podczas żeglugi oraz w przygotowaniu posiłków.  

Co warto zabrać?

Przede wszystkim dobry humor ☺

Warto także zabrać:

  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Krem do opalania z dobrym filtrem
  • Nakrycie głowy
  • Rękawiczki żeglarskie szotowe, lub rowerowe (część załogi)
  • Obuwie z miękką podeszwą. Zalecamy poruszanie się po pokładzie w zakrytym obuwiu. Zmniejsza to ryzyko kontuzji stopy przy uderzeniu w osprzęt jachtu.