Archipelag Cyklady

Archipelag Cyklady

Jest to idealne miejsce na wakacje na obrzeżach Grecji, do aktywnego wypoczynku .Sprawdź szczegóły rejsu jachtem.

1. Niedziela

Startujemy z Lavrio i płyniemy około 4-5 godzin na Kythnos. Po drodze mijamy półwysep Sounion wraz z zbudowaną ok. 440 roku p.n.e. świątynią Posejdona, boga mórz.

2. Poniedziałek

Płyniemy około 4 godzin na wyspę Kea. Stajemy prawdopodobnie w porcie promowym lub jeśli chcemy więcej spokoju na kotwicy. Wyspa znana z pięknych plaż oraz tras pieszych. Do zwiedzania są fragmenty świątyni Apollina i klasztor.

3. Wtorek

Czas trochę pożeglować. Załoga zna już jacht i dobrze sobie radzi z jego obsługą. Proponuje około 10 godzinny przelot na Mykonos. Czas się zabawić ☺ i odwiedzić jedną z niewielu, typowo turystycznych wysp Cyklad. Mykonos nadaje się do tego doskonale. Wyspa znana z kosmopolitycznego charakteru, tolerancji, zabaw do rana ale także pięknych plaż, zabytków, wąskich, romantycznych uliczek.

4. Środa

Dla odpoczynku może warto skorzystać z uroków plaż Mykonos. Tym bardziej, że przed nami tylko 10nm i 2 godziny żeglugi na Tinos. Raczej pomijana przez turystów oferuje również ładne plaże oraz doskonałe jedzenie. Warto posmakować wędzonej wieprzowiny, marcepanu czy miodu. Wyspa słynna jest z kultu religijnego i najświętszej Greckiej ikony. Jest celem pielgrzymek z całej Grecji, szczególnie w dniu 15 sierpnia, kiedy ulicami miasta przechodzi pielgrzymka z najświętszą ikoną. Wtedy to w porcie można zobaczyć okręty marynarki wojennej, a na pielgrzymce marynarzy.

5. Czwartek

Czas ucieka a my musimy wracać. Płyniemy do portu Batsi na wyspie Andros. Urocze miasteczko jest bardzo popularnym miejscem wypoczynku Ateńczyków. Znajduje się tu wiele letnich rezydencji.

6. Piątek

Dzisiaj powinniśmy dotrzeć do Lavrio. Czeka nas również spory przelot, ale w końcu przyjechaliśmy na żagle ☺ Dla ochłody zawsze można kogoś ciągnąć za jachtem na drabince, poopalać się na pokładzie. Trzeba zdążyć na kolację kapitańską w urokliwej knajpce ☺