Praktyczne informacje

Rejsy w Grecji

Co warto wiedzieć o rejsach jachtem

Nie musisz posiadać żadnych umiejętności żeglarskich. Wszystkiego dowiesz się na miejscu, a doświadczony sternik poprowadzi jacht oraz pokieruję niezbędnymi czynnościami załogi. Dla chętnych możliwość szkolenia żeglarskiego.

Jeżeli posiadasz umiejętności żeglarskie, możesz do woli sterować jachtem, a także manewrować w porcie pod okiem kapitana doskonaląc swoje umiejętności. Dla chętnych opinie z rejsu honorowane przez Polski Związek Żeglarski.

Organizacja.

Rejs zaczyna się i kończy w Olympic Marine Lavrio  https://www.olympicmarine.gr/gr/en/home/

Pierwszego dnia, od godziny 18-tej załoga może się zaokrętować, wtedy odbywa się także szkolenie z zakresu bezpieczeństwa oraz obsługi jachtu. Wypływamy zwykle następnego dnia. Ostatniego dnia rejsu wyokrętowanie jest do godziny 11-tej.

Ostateczna trasa rejsu jest zależna od warunków pogodowych oraz preferencji załogi. Możemy robić krótkie, zwykle 3-4 godzinne przebiegi poświęcając więcej czasu na wypoczynek, ale również dłuższe, 8-10 godzinne, a nawet nocne przeloty. Jesteśmy elastyczni i w miarę możliwości pogodowych możemy dowolnie dostosować trasę oraz organizację czasu.

Znajdziemy czas na wypoczynek, kąpiel podczas postoju na kotwicy w zatoce lub na plaży, a także zwiedzanie oraz czas wolny. Zwykle co jakiś czas staniemy na kotwicy, ale częściej w porcie, gdzie uzupełnimy wodę i zapasy. W każdym porcie jest kilka dobrych tawern, gdzie można rozkoszować się Grecką kuchnią.

Załoga bierze czynny udział w niezbędnych czynnościach podczas żeglugi oraz w przygotowaniu posiłków. 

Co warto zabrać na rejs?

  • Przede wszystkim dobry humor 😀
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Krem do opalania z dobrym filtrem
  • Nakrycie głowy
  • Rękawiczki żeglarskie szotowe, lub rowerowe (część załogi)
  • Obuwie z miękką podeszwą. Zalecamy poruszanie się po pokładzie w zakrytym obuwiu, co mniejsza ryzyko kontuzji stopy przy uderzeniu w osprzęt jachtu.
  • Wszystko to zalecamy spakować w miękką torbę podróżna, która po złożeniu nie zajmuje cennego miejsca na jachcie.