Zatoka Sarońska i Argolidzka

Zatoka Sarońska i Argolidzka to idealne miejsce na wakacje na obrzeżach Grecji, do aktywnego wypoczynku .Sprawdź szczegóły rejsu jachtem.

Dzień 1

Płyniemy około 8 godzin na wyspę Aegina. Wyspa znana jest z jednego z najwspanialszych zabytków Grecji – świątynia Afai. Dorycka budowla wzniesiona w V w. p. n. e. jest wciąż dobrze zachowana.

Dzień 2

Płyniemy około 6 godzin na jedna z najciekawszych wysp – Hydrę. Na całej wyspie jest tylko kilka samochodów a cały ruch turystyczny odbywa się łodziami oraz na mułach i osłach. Piękno wyspy przyciąga ludzi z całego świata, czasem osiedlających się na stałe (np. Leonard Cohen). Ponieważ port jest bardzo zatłoczony i staje się tu często nawet w 3 lub 4 rzędzie, prawdopodobnie stajemy w oddalonym ok. 0,5 mili  kotwicowisku, a do miasteczka dotrzemy spacerem lub taksówką wodną. 

Dzień 3

Płyniemy około 5 godzin do Kiladia na Peloponezie, małej wioski rybackiej z typowym greckim klimatem. Jest to wspaniała okazja do posmakowania doskonałych, świeżych ryb i owoców morza w licznych tawernach. Grecja to także wspaniała kuchnia, warto spróbować jej specjałów, ale nie w typowych turystycznych restauracjach, tylko właśnie w małych portowych, często rodzinnych tawernach, gdzie można spotkać także wielu lokalnych mieszkańców. Na początku sierpnia organizowany jest festiwal rybacki, gdzie przy dźwiękach muzyki (często wykonywanej przez znanych artystów) wytacza się beczki wina i świętuje jedząc to co morze ma najlepszego do zaoferowania. 

Zatoka Sarońska i Argolidzka
Poros

Dzień 4

Płyniemy do Poros , uroczego miasteczka na wyspie o tej samej nazwie, oddzielonej od lądu wąskim kanałem. Wpływając raczymy się pięknym widokiem miasteczka pnącego się na wzgórze oraz licznych jachtów zacumowanych wzdłuż kanału, Tawerny serwują doskonałe dania. Urokliwe, wąskie uliczki tętnią życie do późnej nocy.

Dzień 5

Płyniemy na półwysep Methana Jest to w istocie wygasły około 250 r. p.n.e. wulkan z wieloma kraterami. Największy ma średnicę 100 metrów i głębokość 50. Miejsce znane jest jako uzdrowisko z racji występujących tutaj źródeł siarkowych. Prawdopodobnie staniemy w klimatycznym porcie Vathi. Kilka tawern z dobrym jedzeniem położonych jest tutaj bezpośrednio na kei.

Lavrio

Dzień 6

Płyniemy do portu macierzystego w Lavrio. Będzie okazja zjedzenia pożegnalnej kolacji w uroczej knajpce w miasteczku. Po drodze, jeżeli starczy czasu, zwiedzamy Sounion ze świątynią Posejdona.